Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu

 

 

 

SKD Türkiye ve EBRD olarak döngüsel ekonomi konusunda farkındalık yaratmak üzere 2016 yılında güçlerimizi birleştirdik. İş birliğimizin başından itibaren iş dünyasının geleneksel, etkisi düşük yöntemlerden uzaklaşması ve yeni iş yapış biçimlerini deneyimlemesi için çeşitli araçlar ve teknik destekler geliştirdik. Yolculuk döngüsel ekonomi kavramının etrafında bir ekosistem yaratmamıza imkan tanıyan, Türkiye Materials Marketplace (TMM) ile başladı. 

6 yıl boyunca TMM dahilindeki çalışmalar ve edindiğimiz deneyimle iş dünyasının döngüsel ekonomi yolculuğunda ihtiyaç duyabileceği tüm araçları bir araya getirerek Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu’nu (TDEP) kurduk. TDEP kurulduğu günden beri şirketleri döngüsel ekonomi fırsatlarını belirleme ve hayata geçirme süresince ihtiyaç duyacakları çözümleri sunmakta,  döngüsel ekonomi kavramının ve bu alandaki uygulamaların tüm sektörlerde yaygınlaştırılması amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 

TDEP aracılığı ile döngüsel ekonomi alanındaki bilgi/kaynak ihtiyacını gidermek, ölçüm mekanizmaları sunmak, teknik hibe destekleri sağlamak ve işbirliği olanakları yaratma amacıyla; bilgi merkezi niteliğinde bir knowledge hub, bir e-ticaret platformu (TMM), ölçüm araçları, ve döngüsel ekonomiye geçişlerini gerçekten hızlandırmak isteyen şirketler için eğitim, finansal fırsatlar ve danışmanlık hizmetleri sunuluyor. 

SKD ve EBRD’nin bu ortak çabasının, şirketlere fırsatları belirleme ve onları hayata geçirme süresince ihtiyaç duyacakları çözümleri sunma konusunda destekleyeceğine inanıyoruz.

 

Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu web sitesi için tıklayınız.

 

 

 

 

 
 

SaveSave

SaveSave

SaveSave