BEV Başarı Öykünüz 2

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2018

Önsöz'den

SKD Türkiye olarak kuruluşumuzdan bu yana ‘enerji’ konusunu sürdürülebilirlik gündeminin ilk sıralarında tutmaya yönelik çalışmalar yürüttük. Bu kapsamda kurduğumuz Enerji Çalışma Grubu tarafından 2013 yılında hayata geçirilen Binalarda Enerji Verimliliği (BEV) Bildirgesi yoluyla başta üyelerimiz olmak üzere iş dünyasına bu konuda bir vizyon kazandırmayı ve uygulama süreci için kılavuz olmayı hedefledik.

Türk iş dünyasında konuyla ilgili iyi uygulamaları yaygınlaştırmak ve henüz konuya eğilmemiş şirketlere ilham vermek amacıyla 2013 yılında yayınlanan BEV Başarı Öykünüz Dergisi, SKD Türkiye Enerji Çalışma Grubu tarafından gerçekleştirilen çok önemli çalışmalardan biri oldu. Söz konusu ilk dergide 9 tanesi üyemiz olmak üzere toplam 13 şirketin binalarda enerji verimliliği konusundaki iyi uygulamasına yer vermiştik.

İçerisinde birbirinden değerli çalışmaları göreceğiniz bu dergi, konuyla ilgili ilham veren, yol gösteren ikinci iyi uygulama yayınımız olmakla kalmıyor, ülkemizde iş dünyasının kısa zamanda ne kadar yol kat ettiğini görmek isteyen okuyucular için bir değerlendirme fırsatı da sunuyor. Bu yayının üçüncü sayısında BEV Bildirgesi’ni imzalamış ve çalışmalarıyla fark yaratan daha fazla şirkete yer vermeyi sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyoruz.