Plastik Taahhütleri Rehberi Tanıtım Toplantısı

Etkinlik Tarihi: 28.07.2020

SKD Türkiye olarak, Global Compact ve TÜSİAD işbirliği ile 2019 yılında, İş Dünyası Plastik Girşimi’ni (İPG) kurmuştuk. Girişim, özel sektör kuruluşlarının plastiğe yönelik taahhüt oluşturmalarını teşvik etmek, mevcut taahhütlerini Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda bir araya getirmek ve şeffaf bir şekilde yıllık olarak raporlanmasını sağlamak üzere oluşturuldu. 
 
Girişime dahil olan imzacı şirketler için plastik taahüteri verirken ihtiyaç duyacakları yönlendirmeleri içeren ‘’Plastik Taahhütleri Rehberi’’nin SKD Türkiye tarafından tamamlandığını sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.
 
Hazırlanan rehber;
İPG Ortak Vizyonu
sektörel asgari gereklilikler, 
tek kullanımlık, problemli, gereksiz plastik ürün ve ambalajların analizi, 
plastik ayak izi hesaplama,
taahhütlerin verilmesi,
konularını kapsamaktadır.
 
İş Dünyası Plastik Girişimi olarak, rehberi imzacı şirketlerin görüşlerine açmak ve kullanımı konusunda bilgi paylaşımında bulunmak üzere 28 Temmuz Salı günü 15.00 – 16.15 arası çevrimiçi olarak düzenlenecek tanıtım toplantısı düzenliyoruz.
 
Henüz İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG) imzacısı değilseniz, sizleri de bu girişimin bir parçası olmaya bir kez daha davet etmek isteriz. İPG imzacısı olmak ve ‘’Plastik Taahhütleri Rehberi’’ tanıtım toplantımıza katılmak için ipg@plastikgirisimi.org adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.