İş Dünyasında Döngüsel Tasarıma Giriş

Etkinlik Tarihi: 16.11.2018

Döngüsel ekonomi şirketlere birçok fırsat sunuyor. Peki ama bu fırsatları anlamak ve değerlendirmek için ilk adımı nasıl atmalısınız? CIRCO tasarım metodolojisi "Döngüsel tasarım yoluyla iş yaratma" sloganıyla şirketlere, döngüsel iş modellerini uygulamaya başlamalarına yardım eder. 

SKD Türkiye, Hollanda Konsolosluğu ve CIRCO işbirliğiyle 16 Kasım 2018 tarihinde "İş Dünyasında Döngüsel Tasarıma Giriş" atölye çalışması gerçekleştirilecektir. 

 

Notlar

  • Atölye dili İngilizce olup yalnızca SKD Türkiye üyelerinin katılımına açıktır. 
  • LCV için son tarih: 2 Kasım 2018

 

Program

14:30 – 15:00 Kayıt: Kayıt ve Kahve

15:00 – 16:00 Döngüsel Ekonomiye Giriş: Döngüsel ekonominin temel unsurları ve iş modelleri ile tasarım stratejilerinin desteğiyle döngüsel iş yaratma seçenekleri aktarılır.

16:00 – 18:00 Atölye Çalışması: Katılımcılar CIRCO tasarım sürecinin aşamalarını öğrenir, iş modellerini ve tasarım stratejisini uygulayarak bir ürünü yeniden tasarlar. CIRCO’nun ağındaki 300’den fazla şirketin deneyimlerinden örneklerin verilmesiyle katılımcılar, döngüsel iş modeline geçiş için teşvik edilir.

18:00 – 19:30 Networking & Kokteyl: Sayın Hollanda Başkonsolosu’nun teşrifiyle, SKD Türkiye üyelerinin ve Yönetim Kurulu’nun, Circo uzmanları ve döngüsel ekonomi alanında çalışan/çalışmayı hedefleyen Hollandalı ve Türk şirketlerin katılımıyla düzenlenecektir.