Tekstil Sektöründe Döngüsel Ekonomi Fırsatları

Etkinlik Tarihi: 30.04.2019

Tekstil Sektöründe Döngüsel Ekonomi Fırsatları toplantısı, tekstil sektörü özelinde, atıkların değerlendirilmesine yönelik olanakların irdelenmesi, projelerin geliştirilmesi ve bu yönde işbirliklerinin yaratılmasını hedefliyor.

Bu toplantı, 2016 yılında SKD Türkiye tarafından EBRD fon desteğiyle başlatılan, döngüsel ekonomi konusunda Dünya Ekonomik Forumu tarafından ödül alan Türkiye Materials Marketplace projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir. Projeye katılmak veya detaylı bilgi almak için Türkiye Materials Marketplace web sitesini inceleyebilir veya bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Etkinliğe tekstil sektöründe yer alan (hazır giyim, tekstil geri dönüşümü vb.) tüm aktörler davetlidir. Etkinlik ücretsiz, ancak sınırlı kontenjan sebebiyle kayıt zorunludur. LCV ile ilgili detayları buseg@skdturkiye.org adresine iletebilirsiniz. 

Özellikle tekstil sektöründe döngüsel ekonomi (atıkların yeniden değerlendirilmesi, temiz üretim vb.) konusunda çalışmaları olan kurum/kuruluşların sunum ve bilgilendirmeleriyle gerçekleşecek olan etkinlik kapsamında ayrıca bu konularda uzmanlığı olan akademisyenler deneyim ve çalışmalarını paylaşacak. Etkinlikte, katılımcılar uzman akademisyenlerle bir araya gelme imkanı da bulacaklar.