Duyarlı Ol (do!)

 
DUYARLI OL! (do!) 2015 yılında çalışma alanlarında farkındalık yaratarak kaynak tasarrufu sağlamayı amaçlayan bir iç iletişim projesi olarak iş dünyasına merhaba dedi. Sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarının iş dünyasında benimsenmesinin, Türkiye’nin 2053 Net Sıfır Karbon hedefinde önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen do! 5 ana başlık altında  kurumlara rehberlik sağlayarak, kurum içinde sürdürülebilir tüketim kültürü oluşturmaya ve aynı zamanda şirket çalışanlarının günlük hayatlarında kaynak tüketimi ve geri dönüşüm konularında sorumlu bireylere dönüşmelerine hizmet ediyor.
Yönetişim
Sürdürülebilir Satın Alma
Enerji Yönetimi
Su Yönetimi
Atık Yönetimi
 
2017 yılında projenin ikinci versiyonu hayata geçirilerek kaynak tüketiminin azaltılmasında şirketlerin kendilerine hedefler belirlemesi ve ilgili hedeflerin gerçekleştirilmesine yönelik revizyonlar yapıldı.
 
2019 yılında hayata geçirilen üçüncü versiyonda ise çalışan farkındalığının artırılmasına önem verildi. Sosyal etkinin ve ilişkilerin bu süreçte nasıl konumlandığına odaklanıldı.
 
2022 yılında geliştirilen dijital araç; kullanıcı dostu alt yapısıyla kurumların, projenin tüm adımlarını kolaylıkla takip etmelerine, gelişim aşamalarına ve tüm verilerine online olarak her an her ortamda kolaylıkla ulaşabilmelerine imkan tanıyor.
 
DUYARLI OL! Projesi hakkında detaylı bilgi ve üyelik için lütfen tıklayınız.