III. Yuvarlak Masa Buluşması:Net Sıfır Hedefi Yolculuğunda Karbonsuzlaşma İçin Yeni Teknoloji Kullanımı

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2023

Sürdürülebilir kalkınmada stratejik önem taşıyan konularda yaratıcı ve yapısal çözümler ortaya koymak amacıyla başlattığımız Yuvarlak Masa Buluşmaları’nın üçüncsünü "Net Sıfır Hedefi Yolculuğunda Karbonsuzlaşma İçin Yeni Teknoloji Kullanımı" konusunda gerçekleştirdik.

Geleneksel endüstriyel üretim süreçlerinin yerini daha temiz ve etkili teknolojilere bırakması, karbonsuzlaşma yolculuğunu hızlandırmada kritik bir rol oynamaktadır. Bu noktada, yenilikçi ve çevresel açıdan sorumlu teknoloji kullanımı, net sıfır hedefine ulaşmamız için kilit bir unsur haline gelmiştir.

Öncelikle enerji üretimi ve tüketimi noktasında yenilikçi teknolojilerin, karbonsuzlaşma yolculuğunda büyük bir fark yarattığı gözlemlenmektedir. Güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve hidrojen teknolojileri gibi yenilenebilir enerji kaynakları, geleneksel fosil yakıtların yerini alarak çevre dostu enerji üretimine katkı sağlamaktadır. Ayrıca, enerji depolama teknolojilerindeki ilerlemeler, enerjiyi daha verimli bir şekilde kullanmamıza olanak tanımaktadır. Tüm bu faktörleri ele aldığımız raporu incelemek için aşağıdaki linki tıklayınız.