Borusan Danışmanlık, do! 2.0. projesini hayata geçiren ilk üyemiz oldu

Published: 07.07.2017

SKD tarafından Haziran 2017’de ikinci versiyonu lanse edilen Duyarlı Ol (do!) projesini uygulamaya başlayan ilk üye şirket Borusan Danışmanlık oldu. Bu kapsamda, Borusan Danışmanlık'ta 7 Temmuz'da gerçekleştirilen lansman etkinliğinde SKD ekibi ve Borusan çalışanları bir araya geldi.

Sürdürülebilirlik, sürdürülebilir tüketim ve do! hakkında SKD ekibi tarafından yapılan kapsamlı sunumun ardından çalışanların soruları yanıtladı. Projenin yol haritasının ilgili uzmanlarla paylaşılmasının ardından Borusan, projeyi hayata geçirmek için gerekli çalışmaları başlattı. Buna göre; Borusan Danışmanlık bünyesindeki işyerlerinde proje kapsamında yer alan elektrik, kağıt, su ve atık yönetimi konuları başta olmak üzere birçok alanda gönüllü bir ekip tarafından takip edilecek çeşitli tüketim azaltıcı aksiyonlar uygulanacak. Nihai hedef ise çalışanlarda sürdürülebilir tüketim konusunda kalıcı davranış değişikliği yaratmak. 

Proje süresince SKD-Borusan işbirliği kapsamında aşağıdaki çalışmalar gerçekleştirilecek:

- Proje sözleşmesinin imzalanması 
- Borusan içinde gönüllü bir ekip oluşturulması
- SKD tarafından sunulan 10 aksiyon alanından Borusan'ın kendi faaliyetlerine uygun olanları seçerek bunlara dair yıllık hedefler belirlemesi
- Seçilen hedefler doğrultusunda iç iletişim çalışması başlatılması
- Hedeflerin 6 aylık periyotlarla SKD ekibi tarafından takip edilmesi
- Hedeflere ulaşılmasının ardından denetim gerçekleştirilmesi
- Denetim sonucuna göre kuruma do! sertifikası verilmesi
- Basın iletişimi çalışması yapılması
- Bir sonraki senenin hedeflerinin belirlenmesi