Ekol Lojistik Karbon Saydamlık Projesi (CDP) Derecelendirmesinde Sektör Liderliğini Sürdürüyor!

03.03.2024

Dünyanın en büyük kurumsal iklim değişikliği verisine sahip ve kar amacı gütmeyen raporlama kurumu olan CDP ’ye (Carbon Disclosure Project - Karbon Saydamlık Projesi)  son iki yıldır gönüllülük esasıyla İklim Değişikliği kategorisinde başvurarak  B “Yönetim” seviyesinde derecelendiriliyoruz. 

Bu yıl da iklim kriziyle mücadelede ESG bakış açısı ve değer maksimizasyonu hedefimiz ile, risk ve fırsatlarımızı ele alış biçimimizi, yönetişimimizi nasıl sağladığımızı şeffaf bir şekilde sunduğumuz 2023 CDP raporlamamız sonrasında, 3.kez aynı derece ile taçlandırılarak, bu dereceye sahip Türkiye’den sektörün ilk ve tek lojistik markası olma ünvanımızı korumanın ve sürdürülebilir bir başarı elde etmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz.

Ekol olarak sürdürülebilirlik alanında "Global Liderlik seviyesi" hedefimiz doğrultusunda yorulmadan çalışıyoruz. Avrupa ortalamasına eşdeğer ve kendi alanımızda da ortalamanın üstünde not almamıza katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza birlikte yarattığımız ortak değer ve döngüsel etki için teşekkür ediyoruz.