CCN Holding Grup Şirketlerinden CCN İnşaat Romanya’nın En Büyük Hastane Projesini “Nearly Zero Energy Buıldıng” Standartlarıyla Gerçekleştirecek

03.03.2024

CCN Holding çatısı altında faaliyet gösteren CCN İnşaat, Romanya’da ihale edilmiş en büyük hastane projesini nZEB “Nearly Zero Energy Building” standartları dahilinde hayata geçirecek. Romanya İçişleri Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği fonları ile hayata geçirilecek Dimitrie Gerota Hastanesi projesi, başkent Bükreş’te yaklaşık 93 bin metrekare kapalı alana ve 450 yatak kapasitesine sahip olacak.

Yapımı gerçekleştirilecek olan hastane binasında gereken enerji, nZEB “Nearly Zero Energy Building” standartları sayesinde çok büyük ölçüde yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilecek.

Kaynakların sürdürülebilirliği ve yeşil enerjinin kullanımının yanı sıra Romanya’nın sağlık altyapısının güçlendirilmesine ve toplumsal kalkınmaya de önemli katkı sağlayacak olan projenin sözleşmesi 29 Ocak 2024 tarihinde Bükreş’te gerçekleştirilen törende imzalandı.

İmza törenine Romanya İçişleri Bakanı Marian-Catalin Predoiu, Türkiye’nin Bükreş Büyükelçisi Özgür Kıvanç Altan, Romanya İçişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Raed Arafat, Gerota Hastanesi Genel Direktörü Dr. Alida Moise, CCN Holding ve CCN İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri ile CCN İnşaat Genel Müdürü ve üst düzey yöneticileri katıldı.