İsveç Enstitüsü, Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye'deki kadın girişimcileri She Entrepreneurs liderlik programına davet ediyor.

İsveç Enstitüsü, işlerini yeni bir düzeye taşımak, hem girişimci hem de lider olarak gelişmek isteyen kadınlar için oluşturduğu She Entrepreneurs liderlik programına Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye'deki kadın girişimcileri davet ediyor. She Entrepreneurs, toplumlarında fark yaratma potansiyeline sahip başarılı ve sürdürülebilir işler kuran, motivasyonu yüksek kadın girişimcilere yönelik liderlik programı olarak tanımlanıyor. Açıklamaya göre programın yürütüldüğü son on yılda, birçok başarılı girişimci, büyümelerine yardımcı olan destek aldı. Başvurular 3 Şubat 2022’ye dek devam edecek.

İşini büyütmek isteyene bağlantı fırsatı

Altı ay sürecek She Entrepreneurs liderlik programında, düzenli atölye çalışmaları ve mentor desteğiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Programın, işlerini büyütmek ve girişimci olarak gelişmek isteyen katılımcı ve liderler için somut araçlar, içgörüler ve bağlantılar sağlayacağı ifade ediliyor.

She Entrepreneurs katılımcılara yönelik olarak şu faydaları sağlıyor:

  • İlham veren ve işbirliğine dayalı bir öğrenme ortamında işiniz için planlama ve strateji oluşturma fırsatı.
  • Bireysel düzeyde ve grup koçluğu aracılığıyla uzman danışmanlarla yapılan oturumlar aracılığıyla düzenli destek ve girdi.
  • Bir lider olarak artan öz farkındalık ve kendi iş-yaşam dengenize, uzun vadeli refahınıza özen gösterirken, etkili ve motive ekiplerin nasıl oluşturulacağına dair derinleştirilmiş anlayış.
  • İş geliştirme, iletişim, iş inovasyonu, kriz yönetimi, ortaklıklar yoluyla büyüme, finans ve finansman gibi konularda artan bilgi.
  • Sosyal ve çevresel bir perspektiften sorumlu ve sürdürülebilir iş uygulamalarına ilişkin yeni perspektifler ve değer yaratımınızı ölçmek için somut araçlar.
  • Benzer düşünen kadınlardan oluşan güçlü ve aktif bir topluluk.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://si.se/en/apply/leadership-programmes/she-entrepreneurs/

İLGİLİ YAZILAR

Güncel
EŞİTLİK ELÇİSİ CEO’LAR GELİYOR

PWN İstanbul'un başlattığı PWN Eşitlik Elçisi CEO’lar hareketine şu ana kadar 58 erkek katıldı.

Güncel
CİNS ADIMLAR

Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Yürüyüşleri, yaşadığımız şehri şekillendiren tarihsel, toplumsal ve politik ilişkilere toplumsal cinsiyet odaklı alternatif bakış açıları sunmayı amaçlıyor.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
VODAFONE’DA KADIN İSTİHDAMI VE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Vodafone, toplumsal yaşamda eşitliğin sağlanması ve beraberinde kadın istihdamı oranının artmasının, “akıllı ekonomi modeli” olarak benimsenmesi gerektiğine inanıyor.

Güncel
ERKEKLER “YANINDAYIZ” DİYOR

İş, sanat, basın ve akademi dünyasından 40 erkeğin, bir kadın başkanlığında birleşerek kurduğu Yanındayız Derneği, cinsiyet eşitliğini sağlamak amacıyla yola çıktı.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
EKORE %50-50 KURALI

EkoRE’nin 3 senedir uyguladığı %50-50 kuralı ile mühendislik okuyan stajyerlerin yarısının kadınlardan oluşmasına dikkat ediliyor.

Güncel
EŞİT İŞE EŞİTSİZ ÜCRET

TÜİK’in son araştırmasına göre Türkiye’de aynı işi yapan kadınlar ve erkekler arasındaki ücret farkı yüzde 20. Ücret eşitsizliğinin en fazla yaşandığı lise altı eğitimlilerde ise bu rakam %40’a çıkıyor.

Güncel
TÜRKİYE'NİN KADIN GİRİŞİMCİSİ ARANIYOR

Garanti Bankası'nın, Ekonomist dergisi ve KAGİDER işbirliğiyle düzenlediği Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışmasının başvuruları 30 Eylül’e kadar devam ediyor.

Güncel
KIRMIZI ÇİZGİ CİNSİYETÇİ DİLE HAYIR DİYOR

Vodafone’un geliştirdiği Kırmızı Çizgi, yapay zekâ teknolojisi kullanarak Hürriyet gazetesinde yer alan haberlerdeki cinsiyetçi dil kullanımını tespit ediyor.

Güncel
HER BEŞ GENÇ KIZDAN BİRİ KENDİ HAYALLERİNDEN VAZGEÇİYOR

2018 Türkiye Gençliği Araştırması'na göre genç kadınların yüzde 52'si okuyor, sadece yüzde 23'ü iş hayatına giriyor.

Güncel
DÜNYADA OKUMA YAZMA BİLMEYENLERİN ÜÇTE İKİSİ KADIN

UNESCO'nun paylaştığı bilgilere göre son 50 yılda okuryazar sayısında önemli bir artış olmasına rağmen dünyada hala 750 milyon kişi okuma yazma bilmiyor.

Güncel
KADINLAR CNC TEZGAHTA İŞBAŞI YAPIYOR

TİAD, kadınları CNC operatörlüğü konusunda cesaretli olmaya, firmaları CNC operatörü istihdamında kadınlara öncelik tanımaya davet ediyor.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
SHELL'DE KADIN ENERJİSİ PROJESİ

Shell & Turcas ve İŞKUR iş birliği ile 5 yılda 5 bin kadın çalışma hayatına dahil edilecek.

Güncel
OSB'LERDE KREŞLER KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLİYOR

Sanayide kadın istihdamını artırmak, çalışma koşullarını iyileştirmek için OSB’lerde kreş sayısının artırılmasına çalışılıyor.

Güncel
TEKNOSA'DAN ÖNEMLİ İMZA!

Teknosa, BM Kadının Güçlendirilmesi Prensiplerini imzalayan ilk teknoloji perakende şirketi oldu.

Güncel
TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ ÖDÜLLERİ

Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasının kazananları belli oldu.

Güncel
YOLUMUZA IŞIK TUTANLAR

Türk Bilişim Sektöründe Kadın Yöneticiler

Güncel
CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE ENERJİ SEKTÖRÜ

Toplumsal cinsiyet eşitliği enerji sektörünün gündemine giriyor

Güncel
SANAYİ ÜRETİMİNDEKİ CANLANMA KADIN İSTİHDAMINA YANSIDI

Türkiye’de 2017 yılı boyunca sanayide görülen üretim artışı kadın istihdamını artırdı.