SON DÖNEMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONUSUNDA


NE YAPTILAR?
Haberler
İstanbul Modern Sinema'da filmler kadınlar için

İstanbul Modern Sinema'nın Ortadoğu ve Kuzey Afrikalı yönetmen kadınların filmlerinden oluşan online seçkisi 15-25 Nisan arasında izleyiciyle buluşacak.

Haberler
Savaşın ortasında umut yolculuğu

BM Nüfus Fonu Kadın Sağlığı Danışma Merkezi’nin destek verdiği Fatima, robot programına katılarak içindeki bilim insanını keşfetti.

Haberler
Kentlerin eşitlik yolculuğu başlıyor

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ofisi tarafından tasarlanan kentinegel.org ziyaretçilerini kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan bir kentte eşitlik yolculuğuna çıkarıyor.

Haberler
Borsa İstanbul'da gong İş'te Kadın Hisse Senedi Fonu için çalıyor

İş Portföy, kadınların üretkenlikleriyle iş hayatına eşit bir şekilde dahil olması temasına dayalı İş'te Kadın Hisse Senedi Fonu'nu yatırımcılara sundu.

Haberler
BM’den aşıya eşit erişim için küresel dayanışma çağrısı

Birleşmiş Milletler (BM) dünya çapında koronavirüs aşısına adil ve eşit erişim için ‘Ancak Birlikte Başarırız’ kampanyası başlattı.

Etkinlikler
“Sanayide Kadın” Konferansı gerçekleştirildi.

TSKB, AFD ve Fransa İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğinde düzenlenen kadın istihdamı temalı konferansların 5’incisi “Sanayide Kadın” temasıyla çevrimiçi gerçekleştirildi.

Haberler
KAGIDER’den 4 maddelik aksiyon çağrısı

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada acilen alınması gereken önlemleri 4 maddede sıraladı.

Haberler
WOW Dünya Kadınlar Festivali ilk kez Türkiye’de

WOW Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, 5-7 Mart arasında çevrimiçi olarak Türkiye’de ilk kez düzenlenecek.

Haberler
Aşı dağılımında eşitlik sağlanmalı

BM Genel Sekreteri Guterres, dünyanın 130 ülkesine bugüne kadar hiç koronavirüs aşısı ulaşmadığını belirterek; "Aşı dağılımında eşitliğin sağlanması, küresel topluluğun önündeki en büyük ahlaki sınav" ifadesini kullandı.