SON DÖNEMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONUSUNDA


NE YAPTILAR?
Haberler
Japon kadının mücadelesi sürüyor

Japonya’da bazı şirketlerin kadın çalışanlarının gözlük takmasını istememesi cinsiyetçi bir tavır olarak tepki görüyor.

Haberler
Yönetim kurullarında 2025 hedefi yüzde 30 kadın üye

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenecek ‘Türkiye Kadın Direktörler Konferansı’ 20 Kasım 2019’da gerçekleştirilecek.

Haberler
Kadın istihdamının haritası çıkarıldı

Türkiye geneli istihdam durumlarının incelediği rapora göre; kadın istihdamının en düşük olduğu iller Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt oldu. En yüksek iller ise Kastamonu, Çankırı ve Sinop.

Haberler
Dev şirketlerin Ar-Ge’si kadınlara emanet

‘Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri’ araştırmasında, Türkiye’nin en fazla kadın Ar-Ge uzmanı istihdam eden şirketi 849 personelle ASELSAN oldu.

Haberler
Cinsiyet eşitliğine ‘Kürsü’lü destek

‘UNESCO Kürsüleri Programı’na, Maltepe Üniversitesi’nde kurulan ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kültür Kürsüsü’ de eklendi.

Haberler
KadınErkekEşittirNokta Konferansı’nda kadının gücüne vurgu

YANINDAYIZ Derneği ‘KadınErkekEşittirNokta’ Konferansı’nı gerçekleştirdi. Hedefte; kadının ekonomik, politik ve sosyal yaşamda hak ettiği yeri alması vardı.

Haberler
Çalışan kadına iş yerinde menopoz rehberi

İngiltere’de Uluslararası Menopoz Topluluğu (IMS), iş yerinde menopoz politikası oluşturulması için bir rehber hazırladı.

Haberler
Kadın girişimci ihracatın öncüsü olacak

Kadın girişimcilerin katma değerli üretim ve ihracat artışının öncüsü olması amacıyla yola çıkan ‘İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı’ ile kadınlar iş dünyasında gerekli bilgiye ve pazarlara ulaşabilmek için etkin bir iletişim içinde olacak

Haberler
British Council’den kültürel işbirliklerine 10 bin TL destek

British Council'den Birleşik Krallık’taki kadın sanatçılar ile Türkiye’deki kültür ve sanat kurumları arasındaki iş birliklerini destekleyecek 10 bin TL’lik Destek Programı için açık çağrı