Sürdürülebilir İş Rehberi

Yayınlanma Tarihi: 30.01.2024

SKD Türkiye olarak yirmi yıldır geliştirdiğimiz araçlar ve hayata geçirdiğimiz projeler ile iş dünyasının yeşil dönüşümüne katkı sağlamaktayız. Bugüne kadar Türkiye’de sürdürülebilirlik literatürüne önemli kaynaklar kazandıran derneğimiz, “Sürdürülebilir İş Rehberi” ile bu kaynaklara bir yenisini ekliyor.

Sürdürülebilirliği iş yapış biçimlerine entegre etmek isteyen ve sürdürülebilirlik yolculuğuna başlayan şirketler için bu konudaki kaynak ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırladığımız “Sürdürülebilir İş Rehberi”ni iş dünyasının kullanımına sunuyoruz.

Escarus (TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı) iş birliğinde hazırladığımız rehber ile sürdürülebilirlik bileşenlerini yalın bir şekilde açıkladık. Rehber, şirketlerin sürdürülebilirlik yolcuğuna başlarken ortaya koymaları gereken tanımlamaları, analizleri ve önceliklendirmeleri nasıl yapabileceklerini anlatırken, şirketlerin sürdürülebilirlik yapısını kurmalarında yol gösterici olacak.

Şirketlerin sürdürülebilir iş modeli kurma ve bu modeli işletmek için yapmaları gerekenlere de adım adım yer verdiğimiz rehberde paylaştığımız örnekler, sunduğumuz ilave kaynaklar ve araçlar ile rehberin sürdürülebilirlik yolculuğundaki ilk adımlarını atan işletmelere de sürece dair tecrübeleri olan şirketlere de katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

“Sürdürülebilir İş Rehberi”nin, sürdürülebilirliğin iş dünyasının tamamında iş yapış biçimine dönüşmesi noktasında önemli bir işlevi yerine getireceğini umuyoruz.