Sürdürülebilirlik Raporlaması Paylaşım Semineri

Yayınlanma Tarihi: 20.03.2017

Sürdürülebilirlik Raporlaması Paylaşım Semineri gerçekleştirildi

SKD tarafından Allianz evsahipliğinde düzenlenen seminerde; günümüzde şeffaflık ve hesap verebilirlik çerçevesinde şirketler açısından giderek önem kazanan sürdürülebilirlik raporlaması konusu kapsamlı bir şekilde ele alındı. SKD Yönetim Kurulu Üyesi Ediz Günsel’in açılış konuşmasıyla başlayan program, Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi ve Entegre Raporlama Türkiye Ağı Başkanı Prof. Dr. Güler Aras ve PwC Londra Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği bölümünden Alan McGill’in konuşmalarıyla devam etti.

  

Entegre raporlama ve toplam etki analizi konularının detaylı olarak ele alındığı bu konuşmaların ardından iyi uygulama örnekleri paylaşıldı. Eczacıbaşı Holding İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Ata Selçuk, Allianz Global Kıdemli Sürdürülebilirlik Yöneticisi Dr. Saskia Juretzek ve Garanti Bankası Proje Finansmanı ve Sürdürülebilirlik Birim Müdürü Emre Hatem sürdürülebilirlik raporlamasını kendi kurumlarında nasıl ele aldıklarıyla ilgili iyi uygulama paylaşımlarında bulundular.

   

Eczacıbaşı Holding’in SUR-Sürdürülebilirlik Monitörü ve Garanti Bankası’nın İklim Değişikliği Eylem Planı kapsamında uyguladığı karbona yönelik gölge fiyatlandırma politikasının özellikle dikkat çektiği program; Escarus Genel Müdürü Hülya Kurt’un Türkiye’de sürdürülebilirlik raporlamasının dünden bugüne gelişimi hakkındaki ilgi çekici sunumu ile sona erdi.

  

Seminerin bülten ve sunumlarına buradan ulaşabilirsiniz.