SON DÖNEMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONUSUNDA


NE YAPTILAR?
Etkinlikler
Türkiye’de kadın haklarının gelişimi için yol haritası hazır

Türkiye’de Kadın-Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması Projesi kapsamında oluşturulan Danışma Kurulu’nun 2024 yılı toplantısı yapıldı.

Etkinlikler
Türkiye Kadın Girişimci Akademisi için son başvuru tarihi 3 Mart

Türkiye Kadın Girişimci Akademisi'nin 2024 yılı eğitimleri, Garanti BBVA ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle ikinci kez Diyarbakır'da düzenleniyor.

Etkinlikler
Genç kadınlara yönelik yapay zekâ sınıfı başvuruları başladı

Samsung Electronics Türkiye ve UNDP Türkiye iş birliğinde hayata geçirilen 'Innovation Campus’ gençlere cinsiyet eşitliği farkındalığı yaratacak

Etkinlikler
Kadın mühendisler gelecek için bir arada

Youthall, bu sene 3.’sünü düzenleyeceği Woman In Engineering Career Summit ile geleceğin kadın mühendislerine rehberlik edecek.

Etkinlikler
Geleceğimiz olan gençlere fırsat verin

Esas Holding'in sosyal fayda odaklı yatırım birimi Esas Sosyal Programı, yeni dönem tanıtım toplantısında fırsat eşitliği vurgusu yaptı.

Etkinlikler
Eşitliğin sesi bebeklerin ninnisi olacak

Eşitlik Ninnileri projesi Yanındayız Derneği ile Artı Prodüksiyon tarafından Enerjisa Enerji’nin desteği ile hayata geçirildi.

Etkinlikler
Şirin Tekeli Ödülü, biyografik meme kanseri anlatılarına

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Şirin Tekeli Araştırma Ödülleri sahiplerini buldu.

Etkinlikler
COP28’de toplumsal cinsiyet eşitliği için yeni bir adım atıldı

COP28 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Günü'nde kadınların ekonomik güçlenmesini desteklemek ve cinsiyet duyarlı adil bir geçişi sağlamak amacıyla bir ortaklık başlatıyor.

Etkinlikler
Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Tedarik El Kitabı yayınlandı

TÜRKONFED yürütücülüğünde, Türkiye İş Bankası iş birliği ve UN Women desteğiyle hayata geçirilen Girişimde Kadın Gücü projesi sürüyor.