SKD'nin yeni dönem Yönetim Kurulu belirlendi

Yayınlanma Tarihi: 24.03.2017

Derneğimizin 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Mart’ta Borusan Oto Dolmabahçe Sahnesi’nde gerçekleştirildi. SKD Türkiye olarak 2015-2017 arasında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi üyelerimiz ve paydaşlarımızla paylaştığımız etkinlikte, 2017-2019 arasında görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu üyeleri de belirlendi.

Etkinlikte; SKD'nin Enerji, Sürdürülebilir Tarım ve Gıdaya Erişim, Su, Döngüsel Ekonomi, Sürdürülebilir Tüketim, Kadın İstihdamı ve Fırsat Eşitliği, İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme, İnovasyon, Sürdürülebilir Finans, Sürdürülebilirlik Raporlaması olmak üzere 10 çalışma grubunda hangi faaliyetleri gerçekleştirdiği Çalışma Grubu Başkanları tarafından detaylı olarak anlatıldı.

Etkinliğin ana konuşmacısı olarak söz alan TÜSİAD Eski Başkanı ve Allianz Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes'ın küresel sürdürülebilirlik trendlerini ele aldığı ve SKD'nin faaliyetlerini değerlendirdiği konuşması büyük ilgi gördü. 

Genel Kurul'un ardından yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Derneğimizin son dönem Başkanlığını yapan Canan Ercan Çelik, Yönetim Kurulu üyelerinin oybirliğiyle yeniden Başkan seçildi. Başkan Yardımcısı Ebru Dildar Edin ve Sayman Refik Ediz Günsel’in de görevlerine yeni dönemde de devam etmelerine karar verildi.