DUYARLI OL! do! Yeni Dönem Lansmanımıza Davetlisiniz!

Etkinlik Tarihi: 08.06.2022

SKD Türkiye olarak 2015 yılında ilk versiyonunu hayata geçirdiğimiz DUYARLI OL! (do!) Projesi, ‘’Duyarlı şirketler duyarlı çalışanlar ile mümkün’’ mottosundan yola çıkarak, şirketlerin gönüllü bir çevre yönetim sistemi kurmasını amaçlamaktadır. Çalışma alanlarında farkındalık yaratarak  kaynak tasarrufu sağlamayı amaçlayan bir iç iletişim projesidir. Derneğin hala devam eden en eski projesi olma özelliğini de taşıyan do! bireysel ayak izini azaltarak kurumların net sıfır karbon hedeflerine de katkıda bulunmaktadır. 
 
Proje, ofisler ve çalışanlar için beş ana başlıkta entegre çevre yönetim sistemini hayata geçirmeleri adına rehberlik sunmaktadır.
 
Bu başlıklar;
1. Yönetişim
2. Sürdürülebilir satın alma
3. Enerji yönetimi
4. Su yönetimi
5. Atık yönetimidir
 
2022 yılı itibariyle, çağın da gerekliliklerini göz önüne alarak, do! projesinin yeni versiyonunu dijital bir platform olarak P&G sponsorluğunda hayata geçiriyoruz. Sürdürülebilir yaşam tarzını benimsemiş duyarlı çalışanların bu alışkanlıklarını gündelik yaşamlarına da taşıyarak bu anlayışı yaygınlaştırmayı da hedefleyen proje SKD Türkiye üyesi olan ve sürdürülebilir kalkınma konusunda çözümün parçası olmayı amaçlayan tüm kurumların katılımına açık olacak.
 
8 Haziran 2022 Çarşamba günü, saat:14.00’te, çevrimiçi gerçekleşecek olan DUYARLI OL! do! Yeni Dönem Lansmanı’nda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız. Katılmak için lütfen tıklayınız. 
 
Lansman Programı
14.00 – 14.05
Açılış 
Konca Çalkıvik, SKD Türkiye Genel Sekreter
 
14.05 – 14.10
Açılış Konuşması
Hakan Timur, Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş ve Verimlilik Çalışma Grubu Eş Başkanı
 
14.10 – 14. 40
Projenin Anlatımı
Ayça Turgay, P&G Türkiye ve Kafkasya Kurumsal İletişim Başkanı
Şeyda Dağdeviren Hill, SKD Türkiye Kıdemli Proje Yöneticisi
Pınar Eşkin, SKD Türkiye Kıdemli Proje Uzmanı
İrem Şirin, SKD Türkiye Proje Uzmanı Yardımcısı
 
14.40 – 15. 15
Ana Konuşmacı
Sürdürülebilir Tüketim Alışkanlıkları
Dilara Koçak, Beslenme Uzmanı ve Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti
 
15.15 – 15.30
Soru&Cevap