Haberler
Escarus’tan Borçelik’e İleri Seviye Cinsiyet Eşitliği Sertifikası

Borçelik, Escarus tarafından geliştirilmiş bir metodoloji çerçevesinde değerlendirilerek ‘İleri Seviye Cinsiyet Eşitliği Sertifikası’nın sahibi oldu.

Raporlar ve Yayınlar
Gençler ‘Cinsiyet eşitliği yok’ diyor

Gençlikte Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Algısı araştırmasına göre, Türkiye’de gençlerin yüzde 83’ü ülkede cinsiyet eşitliği olmadığını düşünüyor.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Kız Kardeşlik Büyüyor

Kız Kardeşim Projesi kapsamındaki üçüncü hibe programına başvurular başladı. Bu yıl hibe verilecek girişimci kadın sayısı ve hibe miktarı iki kat artırıldı.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
ICF Türkiye’den kadın girişimcilere koçluk desteği

ICF Türkiye ve BizBizze Derneği iş birliğinde 2019’da başlatılan ‘BizBizze’ kadın girişimcilere destek projesinin yeni dönemi başlıyor.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Doğa dostu fikirler meyve veriyor

Turkcell’in düzenlediği Geleceği Yazan Kadınlar İklim Fikir Maratonu yarışması kapsamında geliştirilen fikirler, somutlaşma konusunda önemli gelişmeler kaydetti

Raporlar ve Yayınlar
Kadının istihdama katılımı gündemin en önemli konusu

TÜSİAD’ın ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ raporunda, kadının istihdama katılımının gündemin en önemli maddesi olduğu vurgulandı.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Kızların önünde engel kalmasın

Molped, 18-25 yaş arasındaki kadınları, hedeflerinin önündeki engelleri kaldırmak için 12 haftalık bir eğitim yolculuğuna çıkaracağı Kız Sözü Akademi Projesi’ni hayata geçirdi.

Raporlar ve Yayınlar
En çok ücret eşitsizliği finans ve sigorta sektöründe

ABD’de yapılan araştırma; kadın ve erkek arasındaki ücret farklılığının hangi sektörlerde daha yoğun olduğunu ortaya koydu.

Raporlar ve Yayınlar
Yapay zekâ edebiyat dünyasındaki eşitsizliği analiz etti

Yapay zekâ teknolojilerini kullanan araştırmacılar, edebiyatta erkek karakterlerin kadın karakterlere göre dört kat daha yaygın olduğunu keşfettiler.