Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Borusan’ın hedefi kadın ve erkeğin tam anlamıyla eşit olduğu bir dünya

Borusan Holding’in şiddete uğrayan ve konuşamayan kadınların sesi olmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Gözünü Aç’ kampanyası kapsamında çekilen filmde, şiddetin kadınların yaşamında en önemli sorun olduğu vurgulandı.

Etkinlikler
Gülsin Onay Yarının Kadın Yıldızları’yla aynı sahnede

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, "Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu" ile uluslararası arenada yeni ufuklar açmayı hedefleyen genç kadın müzisyenleri hayalleriyle buluşturuyor

Haberler
Sağlıkta kadın liderlerin gelişimine destek

‘Sağlığa Yön Veren Kadın Liderler’ Gelişim Sertifika Programı sağlık ve ilaç sektöründeki kadın liderlerin gelişimini desteklemeyi amaçlanıyor.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Garanti ve Hepsiburada’dan kadın girişimcilere destek

Garanti BBVA ve Hepsiburada iş birliğiyle kadın girişimciler 3 ay ödemesiz dönemli uygun koşullarda kredi kullanabilecek.

Raporlar ve Yayınlar
Türkiye kadın istihdamında son sıralarda

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü’nün ‘İşgücü Piyasasında Kadınların Yeri ve Politika Önerileri’ başlıklı raporuna göre, kadınların yüzde 70'inin herhangi bir gelirinin bulunmuyor.

Raporlar ve Yayınlar
Masallar cinsiyet eşitliği için yeniden yazıldı

BM Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi, toplumda kadın ve genç kızların rolünü güçlendirmek amacıyla 28 masalı yeni nesil için tekrar kurguladı.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Kız çocuklarından ilk şut ön yargılara

adidas ve Kızlar Sahada el ele verdi, futboldaki olasılıkları görerek, kadınların futbol aracılığıyla güçlenmesine örnek olmak amacıyla ‘İlk Topum’ projesini hayata geçirdi.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Yapı Kredi’den kadın çiftçilere destek

Yapı Kredi, tarımsal üretim gerçekleştiren tüm kadın çiftçi müşterilerine, 50 bin TL’ye kadar 24 aya varan vadede yüzde 1.65 faiz oranı ile kredi fırsatı sunuyor.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Sabancı Holding’den bir ilk daha

Sabancı Holding, “Dünyanın En Kadın Dostu Şirketleri” Listesindeki ilk ve tek Türk şirketi oldu.