Raporlar ve Yayınlar
Şimdi cici değil cesur kızların zamanı

Aslıhan Dağıstan Aysev’in kız çocuklarına ilham vermesi için kaleme aldığı ‘Cesur Kızlara Yol Arkadaşları’ kitabı, kısa sürede ikinci baskıyı yaptı.

Raporlar ve Yayınlar
Kadınlar daha fazla Zoom yorgunu

Stanford Üniversite’sinin yaptığı araştırma, ‘Zoom Fatique’ olarak adlandırılan online görüşme yorgunluğunun kadınlarda daha yoğun görüldüğünü ortaya koydu.

Raporlar ve Yayınlar
Bedeni üzerinde kontrole sahip kadın daha güçlü olur

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun raporu, kadınların yarısının kendi bedenleri üzerinde söz sahibi olma hakkından mahrum bırakıldığını ortaya koydu.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Tarımda sürdürülebilirliği kadın sağlıyor

Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Migros iş birliğiyle hayata geçirilen 'Tarımda Kadın Girişimci Geliştirme ve Hızlandırma Programı' kampının ikincisi gerçekleştirildi.

Haberler
İstanbul Modern Sinema'da filmler kadınlar için

İstanbul Modern Sinema'nın Ortadoğu ve Kuzey Afrikalı yönetmen kadınların filmlerinden oluşan online seçkisi 15-25 Nisan arasında izleyiciyle buluşacak.

Raporlar ve Yayınlar
Kadınların ekonomiye katılımı özendirilmeli

İstanbul Politikalar Merkezi için kaleme alınan politika notu, pandemiyle erkeklerin ev işi sorumlulukları artsa da bunun, kadınların ev içi sorumluluğu ve çocuk bakım yükünü hafifletmediğini ortaya koydu.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
İş'te Eşit Kadın Sertifikası Uludağ İçecek’in

Uludağ İçecek, 100’den fazla ülkede denetimler gerçekleştiren İntertek tarafından sektöründe ilk ve öncü firma olarak İş'te Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Fırsat Eşitliği Deneyimleri
Turkcell genç kadın mühendis adaylarını geleceğe hazırlıyor

Turkcell’in ‘Turkcell’de Şartlar Eşit, Şanslar Eşit’ programı ile 101 genç kadın mühendis adayı çeşitli eğitimlerle kendilerini geliştirme şansı yakalarken iş hayatına daha donanımlı bir giriş yapma şansını da elde etti.

Raporlar ve Yayınlar
Cinsiyet eşitsizliği uykuyu da etkiliyor

Melbourne Üniversitesi’nin araştırması, cinsiyet eşitliğinin daha fazla olduğu ülkelerde, üst düzey rollerdeki kadınların daha rahat uyuduğunu ortaya koydu.