Haberler
Çalışma ortamları kadınlara uygun mu?

Kurumların; kadın dostu uygulamalarda başarıdan söz edebilmeleri için, erkekler için tasarlanmış olan işyerlerinde köklü değişiklikler yapması gerekiyor.

Haberler
BM’den iş dünyasına çağrı

Birleşmiş Milletler (BM), kadın liderlerin çoğalması için şirketleri iddialı ve gerçekçi kurumsal hedefler belirlemeye ve bunun için de harekete geçmeye çağırıyor.

Raporlar ve Yayınlar
Eşitsizlik emeklilikte de sürüyor

AB İstatistik Ofisi’nin verilerine göre; Avrupa Birliği ülkelerinde 65 yaş üstü kadınlar ile erkekler arasındaki emekli maaş farkı ortalama yüzde 30. Türkiye’de ise geçen 10 yıllık dönemde fark yüzde 31’den yüzde 29.7’ye geriledi.

Haberler
Eşit işe eşit ücret için kararlılık gerekiyor

Yapılan araştırmalar, kadınların iş görüşmelerinde yanlış anlaşılma endişesiyle ücret pazarlığı yapmadığını ortaya koyuyor. Bunun sonucu olarak da, her beş kadından dördü yüksek maaş ihtimalini kaçırıyor.

Haberler
Bilimde kadına ihtiyaç var

Birleşmiş Milletler tarafından ‘Dünya Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’ olarak anılan 11 Şubat’ta, kadının bilim dünyasındaki yeri ve önemi üzerine farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Haberler
Finlandiyalı babaya 7 ay ücretli doğum izni

Dünyanın en genç başbakanı Sanna Marin, tüm dünyada değişim yaratacak bir karara öncülük etti. Marin, ücretli izni her ebeveyn için 164 güne, toplamda da 14 aya çıkardı.

Raporlar ve Yayınlar
Kanatlanmış Kadınlar özgürlük peşinde

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Senem Timuroğlu'nun yazdığı, İletişim Yayınları’ndan çıkan ‘Kanatlanmış Kadınlar’, bugün hâlâ tartışma konusu olan özgür kadının peşinde.

Haberler
Zorlu Enerji Eşit Bi'Hayat için WEPs'i imzaladı

Zorlu Enerji, Eşit Bi'Hayat programı çerçevesinde bir adım daha atarak, Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (WEPs) imzacıları arasında yer aldı.

Haberler
Lübnan’ı bir kadın savunacak

Lübnan’da kurulan yeni hükümetin yüzde 30’u kadınlardan oluşuyor. Yeni savunma bakanının da kadın oluşu Ortadoğu için büyük bir değişim anlamını taşıyor.